Czego można się spodziewać po wyjeździe na basen sportowy

Basen sportowy

Jeśli chodzi o aktywne zajęcia w gorące dni, mało kto może przebić wizytę na basenie sportowym. Otoczone bujną zielenią lub strzelistymi widokami miasta, wyposażone w szatnie i sauny, te imponujące kompleksy są najlepszym parkiem wodnym dla dorosłych. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o tym, czego możesz się spodziewać po wizycie na basenie sportowym. Zanurz się w olimpijskim basenie okrążającym, wirującym spa lub ogromnym basenie głębinowym - większość basenów sportowych posiada wiele ekscytujących funkcji. Ale nie tylko udogodnienia sprawiają, że te miejsca są tak wyjątkowe; równie ważna jest strona społeczna. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o tym, czego możesz się spodziewać po wycieczce na basen sportowy

Korzyści z pływania

Pływanie jest idealnym zajęciem na każdą porę roku i jest świetną opcją dla tych, którzy nie lubią przebywać w domu podczas zimowych miesięcy. Jeśli chcesz uzyskać kondycję, pływanie jest jednym z najlepszych sposobów, aby to zrobić. Podczas gdy wiele osób uważa pływanie za czynność o niskim wpływie, jest to w rzeczywistości jeden z najlepszych treningów, jakie można wykonać, spalając do 1000 kalorii na godzinę (w zależności od prędkości okrążenia). Pływanie poprawia również zdrowie serca, zwiększa metabolizm i pracuje prawie każdy mięsień w twoim ciele - zwłaszcza rdzeń.

Nie tylko to, ale pływanie może pomóc poprawić swoje zdrowie psychiczne też. Badanie wykazało, że pływanie może obniżyć poziom kortyzolu - hormonu stresu, który może prowadzić do niepokoju i depresji.

Pływanie na okrążeniach w basenie olimpijskim

Jeśli głównym powodem, dla którego odwiedzasz basen sportowy jest pływanie okrążeń, oczywistym wyborem jest udanie się do basenu olimpijskiego. Są to zazwyczaj największe baseny na basenach sportowych i są one przeznaczone dla pływaków wyczynowych, którzy chcą trenować do zawodów.

Baseny olimpijskie często mają oddzielną gródź od płytkiego końca. Jest to lina, która pływa między głębokim końcem a płytkim końcem, i jest tam, aby oddzielić te dwa. Głęboki koniec basenu często będzie miał zainstalowaną drabinę wyścigową, dzięki czemu można ćwiczyć swoje starty; płytki koniec będzie miał jakiś rodzaj dekowania, aby można było wyjść z wody.

Wskazówki dotyczące odwiedzania basenów sportowych

Dzięki tym kilku wskazówką twoja wizyta na basenie sportowym będzie jeszcze przyjemniejsza:

  • Sprawdź harmonogram zajęć, jakie zajęcia odbywają się w czasie Twojej wizyty.
  • Sprawdź różne baseny i znajdź taki, który odpowiada Twoim potrzebom.
  • Staraj się unikać wizyt w ruchliwe dni - nie chcesz być zbyt zatłoczony.
  • Noś swój sprzęt do pływania (okulary i czepek), gdy chodzisz po szatniach i basenach, aby uniknąć roznoszenia zarazków.
  • Nie zapominaj o korzystaniu z udogodnień - zawsze możesz popływać później.