Kompletny przewodnik po jeździe konnej: Dla początkujących

Jazda konna

Jazda konna staje się coraz popularniejszym sportem. Jeździectwo dla początkujących może być sporym wyzwaniem ze względu na naukę prawidłowego wsiadania i zsiadania, a także innych ważnych czynności takich jak prawidłowe komunikowanie się z koniem, rozumienie intuicyjne jego zachowania oraz wypracowanie roli przywódczej człowieka nad zwierzęciem.

Jazda konna - jakie są zalety?

Jazda konna jest wspaniałym rodzajem aktywności. Wzmacnia wydolność organizmu, wpływa na samopoczucie nie tylko fizyczne, ale także psychiczne. Kontakt z tym niezwykle pięknym i łagodnym zwierzęciem przynosi korzyści dla układu nerwowego, ponieważ jeździectwo niweluje stres. Jak każdy sport również i ten modeluje sylwetkę, wzmacnia mięśnie nóg, pleców, brzucha i całego tułowia. Regularne ćwiczenia spowodują wiele korzyści dla zdrowia. 

Jazda konna - czym się zajmować?

Jeżeli nie jesteś zwolennikiem tradycyjnych ćwiczeń na siłowni spróbuj jazdy konnej. Podczas jazdy wyćwiczysz mięśnie, poprawisz kondycję i zrelaksujesz się obcując z naturą. Pozytywne emocje, jakie będą Ci towarzyszyć pozostawią cię zrelaksowanym i psychicznie wypoczętym. Po treningu koniem należy się odpowiednio zająć. Fachowa opieka nad tym zwierzęciem również daje wiele przyjemności.

Jazda konna - jak zacząć?

Aby rozpocząć przygodę z jeździectwem należy udać się do stadniny koni, która prowadzi naukę jazdy indywidualnej. Instruktor dokładnie wytłumaczy jak należy o konia dbać, jak się z nim komunikować, jak konia osiodłać i dosiąść go. Na każdym etapie nauki osoba taka będzie Cię fachowo prowadzić i uczyć zasad jazdy.

Ćwiczenia na siłowni w Ośrodku Sportu, Turystyki i Rekreacji

Szymon | 15-05-2023 Dalej

Pływalnia: Dlaczego powinieneś uczęszczać na zajęcia grupowe

Szymon | 16-08-2022 Dalej

Jak pływać jak zawodowiec: Podstawy zawodów pływackich dla amatorów

Szymon | 14-08-2022 Dalej

Dowiedz się, dlaczego warto skorzystać z zajęć korekcyjnych w wodzie

Szymon | 04-08-2022 Dalej

Lekcje pływania: Kompleksowy przewodnik po nauce pływania

Szymon | 28-07-2022 Dalej

Korzyści z Aqua Aerobiku: Jak zacząć?

Szymon | 19-07-2022 Dalej