Dowiedz się, dlaczego warto skorzystać z zajęć korekcyjnych w wodzie

Zajęcia korekcyjne w wodzie

Woda to żywioł, który stanowi wyzwanie dla naszych ciał i umysłów jednocześnie. Nie ma innej aktywności fizycznej, która angażuje tak wiele ciała przy jednoczesnym wykorzystaniu tak małej jego części.
Aby upewnić się, że będziesz cieszyć się aktywnością w wodzie i pozostaniesz w niej bezpieczny, dostępne są zajęcia z pływania dla wszystkich grup wiekowych i umiejętności. Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym bez doświadczenia, czy profesjonalistą, który chce postawić sobie jeszcze większe wyzwanie, każdy znajdzie coś dla siebie. Istnieją różne rodzaje treningu w wodzie, każdy z nich ma swoje własne korzyści:

Zajęcia korekcyjne w wodzie - co warto wiedzieć?

Ćwiczenia korekcyjne mają zbawienny wpływ na postawę i właściwe napięcie mięśniowe. Gimnastyka korekcyjna w środowisku wodnym przynosi zdecydowanie lepsze efekty w korygowaniu wad postawy oraz całościowo usprawnia układ ruchowy. Zatem jeśli istnieje możliwość wyboru zajęć, lepiej postawić na te realizowane na basenie niż sali gimnastycznej.
Ten typ ćwiczeń nie jest skierowany jedynie dla dzieci i młodzieży. Dorośli również mogą uczestniczyć  w wodnych zajęciach korekcyjnych w ramach rehabilitacji przy schorzeniach ortopedycznych jako uzupełnienie fizjoterapii.

Zajęcia korekcyjne w wodzie - jakie ćwiczenia?

Pływackie ćwiczenia korekcyjne skupiają się głównie na eliminacji przykurczów mięśniowych, wyrabianiu mocnego gorsetu mięśniowego, doskonaleniu koordynacji ruchowej i ogólnej poprawie wydolności organizmu. Metodyka pływania korekcyjnego polega na indywidualnym doborze ćwiczeń  oraz nauce takiej techniki pływania, która w największym stopniu oddziałuje terapeutycznie na konkretną wadę postawy. Różne style pływackie wpływają inaczej na kręgosłup, dlatego tak ważne jest, żeby zajęcia korekcyjne w wodzie odbywały się pod okiem wykwalifikowanego instruktora.

Zajęcia korekcyjne w wodzie - dlaczego warto?

Ćwiczenia w wodzie odciążają stawy przy jednoczesnym zintensyfikowaniu rezultatów. Opór wody zwiększa elastyczność mięśni, poprawia koordynację i równowagę. Zajęcia w wodzie wpływają na wszystkie układy ciała człowieka -oddechowy, ruchowy, nerwowy, immunologiczny, pokarmowy. Warto holistycznie poprawiać sprawność, dlatego ten typ zajęć to najlepsza inwestycja w siebie.

 

Ćwiczenia na siłowni w Ośrodku Sportu, Turystyki i Rekreacji

Szymon | 15-05-2023 Dalej

Pływalnia: Dlaczego powinieneś uczęszczać na zajęcia grupowe

Szymon | 16-08-2022 Dalej

Jak pływać jak zawodowiec: Podstawy zawodów pływackich dla amatorów

Szymon | 14-08-2022 Dalej

Lekcje pływania: Kompleksowy przewodnik po nauce pływania

Szymon | 28-07-2022 Dalej

Korzyści z Aqua Aerobiku: Jak zacząć?

Szymon | 19-07-2022 Dalej